Ukrajna is elvérezhet Zelenszkij Magyarország és Szlovákia elleni kegyetlen bosszújában
Az ukrán elnök nem is Oroszországnak akart ártani elsősorban.
A hírszerzés négy pontban foglalta össze meglátásait az orosz Kinzsal ballisztikus rakéták gyártásával és telepítésével kapcsolatban.
Az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma közzétette X-en az orosz-ukrán háborúval foglalkozó napi jelentését. Ezúttal az orosz Kinzsal ballisztikus rakéták gyártásával és telepítésével foglalkoztak.
A hírszerzés négy pontban foglalta össze meglátásait az orosz Kinzsal ballisztikus rakéták gyártásával és telepítésével kapcsolatban:
2023. október 18-án Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy a Fekete-tenger keleti medencéje fölött Mig-31 elfogó vadászgépek fognak járőrözni, melyeket Kh-47M2 Kinzsal levegőből indítható ballisztikus rakétákkal fognak felszerelni.
Putyin döntését a Földközi-tenger keleti részén megjelent amerikai hadihajók által jelentett fenyegetéssel igazolta. Moszkva valószínűleg ezeket a hajókat akarja sakkban tartani az elméletileg 2 ezer kilométeres hatótávolságú fegyverrel. A lépés illeszkedik a belföldre irányuló orosz propagandakampánnyal, melynek értelmében az Egyesült Államok az agresszor, akitől Oroszországnak meg kell védenie saját területeit.
Azzal, hogy kifejezetten kiemelte a Kinzsal-t, Putyin valószínűleg azt akarta üzenni a Nyugatnak, hogy
Oroszország a jelenleg is zajló orosz-ukrán háborútól, valamint a nyugati szankcióktól függetlenül továbbra is képes modern fegyverek gyártására.
A Kinzsal továbbra is »tesztüzemben« működik, Ukrajnában nyújtott teljesítménye pedig megkérdőjelezhető. Papíron a rendszer rendkívül hatékonynak számít: hiperszonikus sebességgel képes repülni és elméletileg a légvédelmet is ki tudja kerülni, a gyakorlatban ugyanakkor valószínűleg számos fejlesztést kell még eszközölni a fegyveren annak érdekében, hogy ezeket a mutatókat ne csak papíron tudja hozni.
Nyitókép: Russian Defence Ministry / AFP